Fransa Konsolosluğu Ankara

Fransa Konsolosluğu Ankara temsilciliği sayesinde vize başvuru adımlarını anında tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru aşamasında kalış amacınıza ve sürenize göre farklılık gösteren türlere dikkat etmelisiniz. Örneğin turistik amaç ile gelecek olan kişilerin 90 günden az kalmaya imkan sunan C türü vizeyi talep etmesi gerekir. C türü vize almak için doldurmanız gereken başvuru formunu internet üzerinden edinebilirsiniz.  Doldurduğunuz formu Paris Caddesi Numara 70, Kavaklıdere adresine teslim etmeniz gerekecektir. Fransa Konsolosluğu başvuru aşamasında hangi belgelerin teslim edilmesi gerektiğine dair de ek bilgilendirmeleri ayrıca sunacaktır.

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa Konsolosluğu İstanbul vize başvuru adımlarının yanı sıra vize başvurusunun ret yanıtı alması sonrasındaki itiraz adımında da kapsamlı bir hizmet vermektedir. İstiklal Caddesi, 4 Taksim adresi aracılığı ile ret yanıtına itiraz edebilirsiniz. İtiraz işlemleri için ayrıca bir randevu almanız gerekmektedir. Ret yanıtına itirazlar haftanın sadece belirli günlerinde kabul edilmektedir. Vizesi ret yanıtı alan ve itirazı da kabul olmayan kişilerin ödemiş oldukları harcın yeniden hesaplarına tanımlanmasına izin verilmeyecektir. Bu kural sadece Fransa’da değil birçok Avrupa ülkesinde geçerliliğini sürdürmektedir.

Fransa Konsolosluğu İletişim

Fransa Konsolosluğu iletişim bilgileri arasında en sık kullanılan numaralar +90-312-455-4545 ve +90-212-334-8730 dur. Bu numaralar sizi bağlanmak istediğiniz birime anında yönlendirecektir. İletişim numaraları size3 sadece mesai saatleri içerisinde destek sunacaktır. Telefon numarasının yanı sıra [email protected]  mail adresini de kullanabilirsiniz. Mail adresine gönderilen iletilerin en kısa sürede yanıt bulması için Fransa Konsolosluğu özel bir birim hazırlamıştır. İletilerde hizmet akışına dair olumlu olumsuz yorumlarınızı da iletmenize imkan tanınmaktadır.

Fransa Konsolosluğu Randevu

Fransa Konsolosluğu randevu almadan hizmet vermemektedir. Randevu alma adımından başlayarak vize adımlarının takip edilmesine kadar her aşamada firmamızdan yardım alabilirsiniz. Sadece iletişim numaraları üzerinden yetkililerimiz ile iletişim kurmak uzman temsilcilerimizden destek almak için yeterli olacaktır. Randevu alma sürecinde almış olduğunuz gün ya da saatte değişim yapmak isterseniz yetkililere bilgi vererek değişimi talep etme hakkınız vardır. Randevulara hangi belgeleri temin ederek gelmeniz gerektiği de ayrıca bildirilir.

Menü
Acil Vize