Fransa Oturum İzni Başvurusu

Fransa oturum izni başvurusu yapılırken kişilerin maddi durumlarından kalış amaçlarının sunulan belgeler ile uyum içerisinde olup olmadığına kadar tüm analizler sorunsuz şekilde devam edecektir. Bu analizler yapılırken ya da başvuru adımları tamamlanırken alanında uzman olan kadromuz ile iş birliği kurabilirsiniz. Fransa oturum izni alma süreci profesyonel desteğimiz ile sizin için daha sorunsuz bir hal alacaktır.

Fransa Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Fransa oturma izni kaç günde çıkar; iki hafta ile dört hafta arasında değişim gösterecek olan süreçte izninizin sonucu tarafınıza bildirilecektir. Oturum izni alma aşamasında kişilerin özellikle belgeleri güncel şekilde sunmaya dikkat etmeleri gerekir. Belgelerin yanı sıra kişilerin başvurunun geçerli olması için bir harç ödemesi ve harcın makbuzunu da saklaması gerekir. Başvurunun reddedilmesi durumunda harcın tarafınıza yeniden iade edilmesine onay verilmeyecektir.

Fransa Süresiz Oturum İzni Şartları

Fransa süresiz oturum izni şartları incelenirken kişilerin özellikle maddi durumun yansıtılmasına ilişkin kuralları yakından incelediğinden emin olması gerekir. Maddi duruma ilişkin olan tüm kurallar eksiksiz analiz edilmelidir. Kişilerin Fransa’ya yerleştikten sonra devletin ekonomik akışında yük olmamasının kanıtlanması olarak da ele alınabilir.

Fransa oturum izni dahilinde talep edilen bu maddi durumu belgeleyen evrakların öğrencilerden de talep edildiği unutulmamalıdır. Öğrencilerin eğitim ve yaşam masraflarının karşılandığına ilişkin bir burs belgesinin bu aşamada yeterli olacağı da belirtilmelidir. Fransa’da en kolay şekilde olumlu yanıt alabileceğiniz oturum izni seçeneklerinin başında eğitim öğretim faaliyetleri gelmektedir.

Fransa Oturum İzni Gerekli Evraklar

Fransa oturum izni gerekli evraklar derlenirken kişilerin dikkate almaları gereken temel unsurlar; pasaport, kimlik belgesi, sabıka kaydı, eğitim vasıtası ile gelen kişilerin durumlarını gösteren devamlılık belgeleri, nitelikli işçi olarak gelen kişilerin referansları ve çalışma geçmişleri sunulmalıdır. Ayrıca kalıcı olarak Fransa’da ikamet edecek olan kişilerin devletin sunduğu imkanlardan biri olan dil kurslarına da katılım sağlaması gerekir. Dil kurslarına katılım sağlanması için tüm bilgilendirme yapılacaktır. Fransa’ya dair temel bilgilere hakim olup olmadığınıza dair de bir yeterlilik sınavından geçirileceksiniz.

Menü
Acil Vize