Fransa Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Eksiksiz olacak şekilde Fransa vize başvurusu gerekli evraklar toplanmalı ve Schengen için dosya halinde paylaşılmalıdır. Bu anlamda Schengen vizesi başvuru formu ile başlayanlar:

  • Form içerisine kişisel bilgilerin hepsini de eksiksiz olacak şekilde paylaşmalıdır.
  • Formun doldurulması halinde imzaya geçilir ve onaylama gerçekleşir.

Sadece başvuru formu değil pasaport için de belli başlı şartlara yer verilir. Öncelikle son 10 yıl içerisinde alınmış olması önem arz eder. Son 3 ay içerisinde geçerli olup olmaması üzerinde durulur. Bunun gibi ele alınan diğer hususlar ise şöyle:

  • Yüzün net bir şekilde çekildiği 2 biyometrik fotoğrafı da dosya içerisine eklemelisiniz.
  • Banka hesap dökümleri üzerinden var olan bakiyenin beyan edilmesi gerekir.

Vatandaşların maaş bordrosunu son 3 ay içerisinde olacak şekilde belgeye dökmesi gerekir. Bunun kadar ıslak imza içeren hesap dökümlerinin başvuruda geçerli olduğunu unutmamak gerekir. Devamında gelenler ise:

  • Ticari olan vize türüne dair iş yeri belgelerine ihtiyaç duyulur.
  • Ziyaret amaçlı vize başvurularında da davetiyelere yer verilir.

Fransa seyahatlerinin amacına bağlı olarak vize türlerinden tercihinizi yapar ve gerekli belgeleri toplamaya başlarsınız. Bu aşamada bizimle iletişime geçenler otel – uçak rezervasyonları gibi pek çok prosedüre netlik kazandırabilir. Neticesinde ise:

  • Belgeler tek tek kontrol edilir ve dosyalar halinde yetkili mercilere ibraz edilir.
  • Konsolosluk tarafından başvuru değerlendirme sürecine geçilir ve sonuç vatandaşlara paylaşılır.

Fransa Avrupa Birliği ülkeleri arasında olduğu için Schengen vize şartlarının üzerinde durulur. Aynı zamanda parmak izi şartına da yer verilir ve bu şekilde vizenizi almanız mümkün hale gelir.

Fransa Vize Başvurusunda Sigorta Nedir?

Uluslararası standartlara uygun olacak şekilde sağlık sigortalarının ibraz edilmesi gerekir. Bunun için 30.000 Euro teminat dikkate alınmalı ve Fransa vize başvurusu gerekli evraklar içerisine eklenmelidir.

Fransa Vize Dilekçesi Nedir?

Seyahat amacınızı dilekçeler ile beyan edersiniz. Belgeler ile beyanlar Büyükelçilik tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Fransa Vize Başvurusunda Yeterlilik Nedir?

Mali kaynaklar eşliğinde yeterlilik ortaya çıkartılır. Şöyle ki banka hesap dökümleri kadar kira geliri ya da araç ruhsatı gibi unsurlara da başvurulabilir.

Menü
Acil Vize